Francie

francie útes u moře

Francie je země připomínající tvar šestiúhelníku v západní Evropě. Politicky, kulturně i ekonomicky je Francie jednou z nejdůležitějších zemí Evropy.

Dovolená ve Francii u moře například na severu a západě je velmi působivou volbou. Francie je ohraničena mořem a je rovinatá, zbytek území však pokrývají pahorkatiny a hory. Nejznámější jsou francouzské Alpy coby oblíbená lyžařská destinace. Dovolená u moře Francie potvrzuje, že nejen zdejší Alpy lákájí k zimním sportům, horolezectví a turistice, za zkoušku stojí i další jako Pyreneje, Massif Central nebo Ardenny.

Francii tvoří 27 regionů a 22 z nich leží v evropské části Francie. Jeden z nich je Korsika a zbylých pět je označováno jako zámořské departmenty a regiony. Jedná se o Réunion, Mayotte, Francouzskou Guyanu, Martinik a Guadeloupe. Pod francouzskou správou jsou také zámořská území v Indickém a Tichém oceánu.

Největším lákadlem Francie je její metropole Paříž. K návštěvě však vybízí místa jako malebná Provence, vinařské údolí řeky Rhony, nebo pláže s teplým mořem na Francouzské Riviéře. Často vyhledávané jsou i zdejší korálové útesy pro jejich ekosystém na souostroví Nová Kaledonie.

Svůj podíl v lákání turistů určitě má i světoznámě vyhlášená kuchyně a proslulá vína a sýry.

Oficiálním jazykem je tu samozřejmě francouzština, ale ve velkých metropolích a rušných městech se domluvíte – ne příliš snadno a ochotně i anglicky.
Neznámější francouzské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou ve Francii patří
Akvitánie, Alpe d´Huez, Alsasko, Azurové pobřeží, Bordeaux, Bretaň, Burgundsko, Camarque, Flaine, Francouzská riviéra, Francouzské Alpy, Giens, Chamonix Mont-Blanc, Korsika, Languedoc – Roussillon, La Norma, La Plagne, La Rosiere, Les Arcs, Les Deux Alpes, Les Menuires, Les Orres, L´Espace Killy, Les Trois Valées, Lyon, Nice, Normandie, Orcieres Merlette, Paříž, Praloup, Provence, Puy Saint Vincent, Pyreneje, Risoul, Saint Sorlin d´Arves, Superdevoluy, Tignes, Val D´Isere, Val Freus, Valloire, Valmenier, Val Thorens.

Co ve Francii vyzkoušet
Za návštěvu určitě stojí jak historická města se slavnými památkami jako Paříž včetně Versailles a zámků na Loiře, přímořská letoviska jako Saint-Tropez pro jeho nezapomenutelné filmové prostředí známé z filmu Četník ze Saint Tropez. Dovolená ve Francii u moře – určitě stojí za zmínku Cannes vyhlášené filmovými festivaly a Bordeaux pro jeho výrobu vína připomínající kouzelný venkov s vinohrady.

Měna
Ve Francii je měna Euro, kterou koupíte okolo
25.70 Kč za 1 Euro.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 307 Kč
Pivo 0,5l – 129 Kč
Cola 0,33l – 65 Kč
Voda 0,33l – 39 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 39 Kč
Voda 1,5l – 21 Kč
Láhev vína – 129 Kč
Bochník chleba – 32 Kč
Jablka 1kg – 65 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 37 Kč
Taxi 1km – 21 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla ve Francii
Předvolba – +33
Policie – 17
Požárníci – 18
Nouzová linka – 112

České velvyslanectví ve Francii
15, Avenue Charles Floquet
75007 Paris
tel.: ++331 406 51300
paris@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/paris

Shrnutí
Francie
Název článku
Francie
Popis
Francie je kultovní země prochucená sýry a výborným vínem, země, kam si jedete odpočinout a automaticky od hranic nemyslíte na nic jiného než na dovolenou.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*