Guadeloupe

guadeloupe ještěrka u moře

Guadeloupe je zámořský region Francie v Karibském moři mezi Jižní Amerikou a Dominikánskou republikou. Spadá do Závětrných Antil a je součástí EU.

Ostrov Guadeloupe tvoří vlastně ostrovy dva – Basse-Terre a Grande-Terre, které jsou spojené úzkou šíjí. Z výšky vypadá Guadeloupe jako zelený motýl. Jeho západní křídlo, které je i větší, zdobí aktivní sopka La Soufriére, jejíž okolí je chráněno jako národní park. Dovolená u moře Guadeloupe potvrzuje, že druhé křídlo není tak hornaté a místo vrcholků ho zdobí spíš plantáže banánů a ananasů.

Současná mulatská populace čítá 417 tisíc obyvatel a nejrozšířenějším jazykem vedle oficiální francouzštiny je guadeloupština, což je kreolizovaná francouzština, která je podobná dalším karibským nářečím.

Do letoviska Gosier míří každoročně turisté z celé Ameriky. Láká láká vůní své vynikající kreolské kuchyně a místní rum. Z vesničky, kde se život obyvatel točil kolem pěstování kakaa, kávy nebo bavlny se stalo největší letovisko na Guadeloupe a obyvatelé se teď plně soustředí na spokojenost turistů.

Klima Guadeloupu je mírné tropické. To naznačuje, že tu velké teplotní výkyvy nezažijete. Průměrné teploty se po celý rok pohybují mezi 22 a 30 °C. Moře má stabilní teplotu celoročně okolo 27 °C.

Pointe-á-Pitre je největším a nejživějším místem Guadeloupu a zároveň nepsaným centrem ostrova, najdeme ho na Grande Terre. Najdete tu jak nové moderní budovy, tak historická muzea a tradiční přístav starý stovky let.

Zajímavým místem s historickým základem je Trois-Riviéres na ostrově Basse Terre. Nejčastěji bývá navštěvováno kvůli místnímu archeologickému parku ale také díky krásnému výhledu na ostrovy Les Saintes, které jsou vzdálené jen 10 kilometrů. Pár kilometrů západně od středu města jsou příjemné pláže s tmavým pískem.

Malendure Beach a Pigeon Island jsou nepochybně nejoblibenější místa potapěčů, všude kolem je tu tmavý písek.

Cascade aux Ecrevisses jsou malé vodopády uprostřed džungle, které spadají do křišťálového jezírka a jsou obklopeny nádhernou divokou přírodou.

Neznámější destinace na Guadeloupe
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou na Guadeloupe patří
Basse Terre, Gosier, Grande Terre.
Co vyzkoušet na Guadeloupe
Milovníci aktivní dovolené můžou využít vodních sportů včetně šnorchlování a potápění v průzračných vodách, tenisových kurtů i golfového hřiště. Určitě navštivte Trois-Riviéres a podívejte se na vodopády Cascade aux Ecrevisses.

Měna
Na Guadeloupe je měna Euro, kterou koupíte okolo
25.70 Kč za 1 Euro.

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla na Guadeloupe
Předvolba – +590
Policie – 17
Požárníci – 18
Nouzová linka – 112
České velvyslanectví na Guadeloupe
Bohužel je Guadeloupe natolik malou zemí, že tu ambasádu ČR nenajdete. Pravděpodobně nejbližší velvyslanectví naší země najdete ve Venezuele:
Calle Los Cedros, Qta. Isabel
Urbanización Country Club
Caracas 1060
tel.: +58 212 261 1746
caracas@embassy.mzv.cz

Shrnutí
Guadeloupe
Název článku
Guadeloupe
Popis
Guadeloupe je exotické letovisko, kde není výjimkou potkat ještěrku nebo jiné endemitické druhy zvířat. Je to místo pro dobrodružné a přírodomilné povahy.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*