Indonésie

indonesie moře západ slunce pláž

Indonésie je stát v jihovýchodní Asii tvořený 17508 ostrovy z nichž šest tisíc je obydlených. Proto představit si Indonésii jako jeden celek je téměř nemožné. Ostrovy se rozkládají na obou stranách rovníku. Dovolená u moře Indonésie potvrzuje, že největšími jsou Jáva, Sumatra, Kalimantan (indonéská část Bornea), Nová Guinea (sdílená s Papuou-Novou Guineou) a Sulawesi. Jednotlivé ostrovy dohromady spojuje snad jen postava prezidenta, tropické podnebí, měnová jednotka rupie a vůně hřebíčkových cigaret.

Jáva je muslimská, turistické Bali je hinduistické, východní Flores křesťanský. V zemi se oficiálně slaví všechny svátky islámu, křesťanství i hinduismu, na což je třeba dát pozor při sestavování časového plánu cesty. Indonésie je neuvěřitelně nábožensky tolerantní, avšak ve střední části Sulawesi a v okolí Ambonu na Molukách přesto dochází ke střetům muslimů s křesťany.

Souostrovím prochází pás sopek, řada z nich je stále činná a tak drobná zemětřesení jsou velmi častá. Severní Sumatru zasáhla počátkem roku 2005 ničivá vlna tsunami.

Díky poloze na rovníku se v Indonésii projevuje tropické klima s obdobími sucha a monzunů. Nejvíce srážek je zaznamenáváno v horských oblastech na západním pobřeží Sumatry a Jávy, na Kalimantanu, Sulawesi a Nové Guiney. Teploty se pohybují mezi 26 a 30 °C.
Neznámější indonéské destinace
Nejznámější destinací pro dovolenou v Indonésii je Lombok.

Co v Indonésii vyzkoušet
Vypravte se k jezeru Toba na Sumatře, kde je vidět typická batacká kultura. Na Jávě navštivte kulturní centrum Yogyakarta. Na Bali hinduistické chrámy. Pro dobrodruhy je tu výstup na sopku Rinjani na Lomboku. Za podívanou rozhodně stojí barevná jezera Kalimutu na Floresu a nezapoměňte na potápění a šnorchlování.
Turisté nejsou vpouštěni do Acehu na severu Sumatry pro neprostupné pralesy, ve kterých dosud žijí neobjevené druhy živočichů. Najdete tu však jedinečné kultury mnoha odlišných etnik a zcela jedinečný podmořský svět.

Měna
V Indonésii je měna Indonéská rupie, kterou koupíte okolo 0.002 Kč za 1 Indonéskou rupii.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 41 Kč
Pivo 0,5l – 41 Kč
Cola 0,33l – 14 Kč
Voda 0,33l – 5 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 40 Kč
Voda 1,5l – 9 Kč
Láhev vína – 608 Kč
Bochník chleba – 21 Kč
Jablka 1kg – 43 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 7 Kč
Taxi 1km – 6 Kč

Aktuální bezpečností rizika
Mimo doporučení ohledně možností krádeží, či jiných podvodů jako jsou rizikové výběry z bankomatů,. kde může být snímací zařízení či neoznačených taxíků, které jste nepřivolali přes telefonickou službu, je tu upozornění ohledně určitých lokalit, kde se často vyskytují zemětřesení. Zvláště v oblastech u severozápadní Sumatry může být zemětřesení doprovázené i rizikem vzniku vln tsunami.
Dobré je také být informován o oblasti – jediné provincii, ve které je uplaňováno islámské právo a to i pomocí policejních jednotek, je provincie Aceh. Zde by bylo dobré mít oblečení zakrývající celé tělo.

Důležitá telefonní čísla v Indonésii
Předvolba – +62
Policie – 110
Požárníci – 113

České velvyslanectví v Indonésii
Jalan Gereja Theresia No. 20
Menteng, 10350 Jakarta Pusat
tel.: +6221 390 4075-7
jakarta@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/jakarta

Shrnutí
Indonésie
Název článku
Indonésie
Popis
Indonésie se svým tropickým počasím, ovocem a různým kořením je rájem pro všechny, co si chtějí odpočinout a zároveň zažít něco neobvyklého. Je tu teplo.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*