Itálie

itálie moře

Itálie je země ležící na Apeninském poloostrově, patří k ní ale i ostrovy jako Sardinie, Sicílie, Capri, Ischia a také Liparské ostrovy. V Itálii se nachází dva nezávislé státy Vatikán a San Marino.

Na severu tu najdeme vysoké Alpy z nichž Dovolená u moře 2013 Itálie doporučuje navštívit turisty nejvíce oblíbené – vápencové Dolomity. Oblíbenou destinací je zdejší pobřeží Středozemního moře.

Najdeme tu spoustu pozůstatků především z dob římské nadvlády.
Je tu mnoho hradů, zámků a kostelů, které stojí za podívanou. Doporučujeme projít si jak Florencii, Benátky, Řím či Neapol, tak i menší městečka. Lidé jsou tu moc milí a pohostinní.

Za doporučení rozhodně stojí italská muzea – ty totiž patří mezi nejznámější a nejvýznamnější z celého světa.

Itálie bývala mezi českou populací nejoblíbenější destinací v devadesátých letech, v současnosti jí trochu konkurují Kanárské ostrovy a Bulharsko.

Itálie kromě moře nabízí také pestré kulturní využití a řadu památek již doby starověkého Říma. Vstup do země je díky Schengenské dohodě bezproblémový, stejně jako do řady dalších zemí v rámci EU. Dovolená u moře 2013 Itálie tedy tuto zemi doporučuje, k cestování vám bude stačit platný občanský průkaz (většinou se vyžaduje platnost min. půl roku).

Teď bychom chtěli doporučit pár destinací v Itálii, jež byly zvolené turisty za ty nejlepší turistické oblasti za rok 2012.
Sicilská oblast San Vitem lo Capo je proslulá svou dlouhou a širokou pláží s čistým bílým pískem a vodou plnou barevných ryb.

Pro milovníky potápění je tu Otranto v oblasti Apulie, kterou najdete na kramfleku “italské boty”. Se šnochlem také vyražte do Villasimiusu v Sardinii.
Pokud se snažíte najít něco víc, než písčitou pláž s lehátky, teplým tyrkysovým mořem ke koupání či hezké potápěcí prostředí, nezbývá než doporučit oblast Vieste. Najdete ji na poloostrově Gargán. Jedná se o klidné, uvolněné a milé italské městečko s drobným přístavem a majákem, historickými památkami v centru města a příjemnými a pohostinnými místními obyvateli.
K návštěvě láká také Neptunova jeskyně v Algheru na Sarnidinii.
Pokud hledáte nějaké místo pro noční vyžítí, nespletete se s Riccione v oblasti Rimini. Jsou tu jak bary a restaurace, tak i pár diskoték pod širým nebem.
Neznámější italské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou v Itálii patří
Adriatská riviéra, Alta Pusteria, Alta Valtellina, Appulská oblast, Arabba, Benátky, Benátská riviéra, Bibione, Bormio, Capri, Civetta, Cortina d’Ampezzo, Dolomiti Brenta, Dolomiti Superski, Elba, Emilia Romagna, Eraclea Mare, Florencie, Gargano, Ischia, Italské Alpy, Jaderská Riviéra, Kalábrie, Kalpánie, Kronplaz, Lago di Garda, Lazio, Lido Adriano, Lido de Jesolo, Lignano, Ligurská riviéra, Livigno, Lombardie, Madesimo, Madonna di Campiglio, Marche, Marilleva, Miláno, Neapol, Paganella, Palmová riviéra, Passo Tonale, Ponte di Regno, Rimini, Řím, Salento, San Martino, Santa Caterina, Sardinie, Sicílie, Toskánsko, Trentino, Tre Valli, Val di Fass e Carezza, Val di Fiemme, Val di Sole, Val Gardena, Veneto.
Co v Itálii vyzkoušet
Itálie má dlouholetou tradici turistickém ruchu, takže má co nabídnout. Kromě tradičních jídel jako je pizza, špagety a perlivá italská vína doporučujeme projížďku loďkou, návštěvu muzea nebo krásných památek z doby římské říše.

Měna
V Itálii je měna 1 EURO, které koupíte okolo
25 Kč za 1 EURO.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 272 Kč
Pivo 0,5l – 123 Kč
Cola 0,5l – 43 Kč
Voda 0,33l – 47 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 30 Kč
Voda 1,5l – 9 Kč
Láhev vína – 178 Kč
Bochník chleba – 54 Kč
Jablka 1kg – 38 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 38 Kč
Taxi 1km – 39 Kč

Aktuální bezpečností rizika
Seismické problémy na severu země, nedoporučujeme cestovat do oblastí Bologna, Modena, Ferrara, Reggio Emilia a Rovigo.

Důležitá telefonní čísla v Itálii
Předvolba – +39
První pomoc – 118
Policie – 113
Požárníci – 115
Nouzová linka – 112
Pomoc na silnicích – 116

České velvyslanectví v Itálii
Via dei Gracchi 322
00192 Roma
tel.: +39 06 360 95 71
rome@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/rome

Shrnutí
Itálie
Název článku
Itálie
Popis
Itálie je země s krásnou přírodou a kulturními památkami. Je tu krásné čisté moře a výborné jídlo, slunce, pláže. Také si za pár korun odvezete oblečení.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*