Kanárské ostrovy

kanárské ostrovy vrak lodi atrakce

Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska západně od Maroka. Jedná se o souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu u severního Atlantiku. Spadá také do Makaronézie spolu s Kapverdami, Madeirou a Azory.

Je to sopečný ostrov s činnou sopkou Pico de Teide vysokou 3718 metrů, která je nejvyšší horou Španělska a současně i všech atlantských ostrovů. Není ale důvod k obavám, poslední výron lávy byl zaznamenán v roce 1919.

Kanárské ostrovy se administrativně člení na 2 provincie – Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife.

Dovolená u moře Kanárské ostrovy se nechala zlákat na panenskou krajinu tvořenou jak písečnými dunami, tak palmovými oázami a plážovým pískem mnoha barev od vejsvětlejšího až po písek černý.

Ani na Kanárských ostrovech nesmí chybět báječná tradiční kuchyně, kde jsou základními, stěžejními potravinami banány, kukuřice a mořské plody. Ani v produkci vína nejsou zdejší obyvatelé nijak pozadu, tradiční Malvaz coby sladké víno pochází především z ostrovu Lanzarote, jednoho z Kanárských ostrovů.

Neznámější destinace Kanárských ostrovů
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou na Kanárských ostrovech patří El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, Lanzarote, la Palma, Tenerife.

Co na Kanárských ostrovech vyzkoušet
Pobřeží ostrova Gran Canaria – největší ostrov z Kanárského souostroví. Je přibližně 236 km dlouhé, z toho 56 km zaujímají pláže z nichž 32 km jsou pláže písečné.
Doporučujeme navštívit národní park a rokle Agaete a Tirajana. Nenechte si ujít známé muzeum výšivek v Las Rosas a muzeum Museo Canario.
Centrem náboženského života ostrova je městečko Teror. Zde se každoročně pořádají desetidenní oslavy patronky města Panny Marie z borovice. Borovice je totiž národním stromem ostrova.

Měna
Na Kanárských ostrovech je měna Euro, kterou koupíte okolo 25.70 Kč za 1 Euro.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 205 Kč
Pivo 0,5l – 52 Kč
Cola 0,33l – 32 Kč
Voda 0,33l – 26 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 18 Kč
Voda 1,5l – 17 Kč
Láhev vína – 84 Kč
Bochník chleba – 26 Kč
Jablka 1kg – 41 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 35 Kč
Taxi 1km – 51 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla na Kanárských ostrovech
Předvolba – (+34) 922
Policie – 091
Požárníci – 112
Nouzová linka – 112

České velvyslanectví na Kanárských ostrovech
Luis de la Cruz y Rios, 9, 3°A
38300 La Orotava Santa Cruz de Tenerife
tel.: +34 92 232 3645
tenerife@honorary.mzv.cz

Shrnutí
Kanárské ostrovy
Název článku
Kanárské ostrovy
Popis
Kanárské ostrovy byli jedním z nejnaštěvovanějších destinací pro dovolenou ale teď už pláže zejí prázdnotou a klidem, turisté se tu nehemží, je to perfektní.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*