Keňa

kena západ slunce u moře

Keňa, oficiálně Keňská republika je přímořský stát ve východní Africe. Přestože Keňa leží přímo na rovníku, vyznačuje se velkou rozmanitostí krajiny. Většinu území tvoří rozsáhlá náhorní plošina s tektonickým příkopem na jehož okraji vystupují vyhaslé i doposud činné sopky – poslední výbuch byl v roce 1910.

Keňská krajina má i tropické pobřeží, travnaté stepi, pouště, stále zelené lesy a mangrovové porosty a hory s ledovci. Dovolená u moře 2013 Keňa doporučuje safari protože jen tak nejlépe oceníte zdejší rozmanitou živočišnou říši.
V Keni najdeme spoustu národních parků (Masai Mara, Amboseli, Tsavo a Hell´s Gate) , dokonce i prales – Kakamega. Je tu i známé jezero Ukerewe, které je největším jezerem Afriky.

Západní část země je tvořena nížinami a náhorními plošinami, východní část je hornatá s nejvyšší africkou horou Mt. Kenya, vysokou 5199m. Doporučený je i výstup na keňskou nejvyšší horu, sněhem pokrytou Mt. Kenyu, kde jsou skvělé trekingové trasy.

Neznámější keňské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou v Keni patří Diani Beach, Malindi, ombasa, Watamu.
Co v Keni vyzkoušet
Projděte si dvě největší keňská města města Nairobi a Mombasa. Určitě navštivte některý z národních parků a podívejte se k jezeru Ukerewe, Turkana. Tradiční život obyvatel stále můžete vidět v masajských vesnicích. Na pobřeží i na příbřežních ostrovech jsou nádherné pláže a výborné podmínky pro potápění.

Měna
V Keni je měna Keňský šilink, kterou koupíte okolo
0.23 Kč za 1 Keňský šilink.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 69 Kč
Pivo 0,5l – 37 Kč
Cola 0,33l – 12 Kč
Voda 0,33l – 12 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 28 Kč
Voda 1,5l – 19 Kč
Láhev vína – 196 Kč
Bochník chleba – 12 Kč
Jablka 1kg – 67 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 10 Kč
Taxi 1km – 62 Kč

Aktuální bezpečností rizika
MZV varuje před nepokoji a násilím spojeným s obdobím prezidentských voleb. Doporučuje se dbát během pobytu zvýšené opatrnosti, vyhýbat se místům veřejných shromáždění či demonstrací a sledovat aktuální vývoj situace.

Důležitá telefonní čísla v Keni
Předvolba – +254
Policie – 999
Požárníci – 999

České velvyslanectví v Keni
Milimani Road, Nairobi
tel.: +254 722 517 161
nairobi@embassy.mzv.cz

Shrnutí
Keňa
Název článku
Keňa
Popis
Africká exotická destinace Keňa, kterou známe z přírodopisných dokumentů skýtá krásné zážitky a místo k dokonalému odpočinku. Žirafy, sloni, slunce a moře.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*