Madeira

madeira moře útes

Madeira je portugalské souostroví v Atlanském oceánu kus od Maroka a Lisabonu. Celé souostroví Madeira je sopečného původu, stejně jako celá oblast Makaronézie, kam také spadá.

Hlavním a největším ostrovem je Madeira, na níž žijí téměř všichni obyvatelé souostroví. Na druhém obydleném ostrově, Porto Santo, žije necelých 4500 obyvatel.

Na Madeiře se v téměř neporušeném stavu zachovala velká část tamní přírody. Dovolená u moře 2013 Madeira upozorňuje na zdejší rostlinné společenství zvané laurisilva, které je tvořeno téměř 150 druhy stromů, keřů a dalších rostlin, které nejsou nikde jinde k vidění.

V porovnání s tím, co se děje v oblíbených přímořských letoviscích na středomořském či atlantickém pobřeží, je Madeira jakýmsi snobským předměstím rušného velkoměsta. Najdete tu prvotřídně vybavené hotely s vyhřívanými bazény a vybranými restauracemi. Je tu minimum nočních klubů a diskoték, pouličních barů takže pokud hledáte opravdu klidné místo na odpočinek, Madeira je pro vás to pravé. V noci vás tedy bude rušit maximálně šumění moře a pár cvrčků pod okny.

Kromě onoho čistě relaxačního prostředí i s lázeňskými možnostmi je tu i aktivní odpočinek ve formě vysokohorské turistiky, lezení po skalách, cykloturistiky, golf, mořský rybolov, možná je i vyjížďka na pozorování velryb.

Neznámější destinace na Madeiře
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou na Madeiře patří Calheta, Caniço, Funchal, Machico, Paul du Mar, Santana.
Co na Madeiře vyzkoušet
Určitě se vydejte na ostrůvek Porto Santo (buď 15 minut letu, nebo 2 hodiny trajektem), kde na vás čeká devět kilometrů dlouhá písčitá pláž s bohatou nabídkou vodních sportů.
Ostrovními květinami jsou strelície z čeledi banánovitých, jimž se pro jejich krásu také říká rajské květy. Jako řezané květiny vydrží ve váze i několik týdnů a velké kytice proto patří k nejoblíbenějším suvenýrům z Madeiry.

Měna
Na Madeiře je měna Euro, kterou koupíte okolo
25.70 Kč za 1 Euro.

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla na Madeiře
Předvolba – ++351
Policie – 112
Požárníci – 112
Nouzová linka – 112

České velvyslanectví na Madeiře
Consulado Honorário de República Checa
Avenida Santiago Menor
23, 9060-056 Funchal
tel.: +351 919 319 422
funchal@honorary.mzv.cz

Shrnutí
Madeira
Název článku
Madeira
Popis
Madeira je krásný celkem opuštěný ostrov, kde vás čeká klid, dobré jídlo a pití a milí místní lidé. Je to krásně nedotknut destinace za velmi dostupnou cenu.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*