Malajsie

malajsie moře útesy

Malajsie je federativní konstituční monarchie v jihovýchodní Asii na severu ostrova Borneo. Jejími sousedy jsou Indonésie, Brunej, Singapur a Thajsko.

Malajsie je nádhernou zemí především pro ty, kdo přijíždějí ocenit její krásnou přírodu. Nížinné a mnoha částech močálovité pobřeží lemují okouzlující ostrůvky s písečnými plážemi a palmami. Dovolená u moře 2013 Maledivy potvrzuje, že tu na jihu země najdete řadu horských masívů, v centrální části se zase rozkládá zelená vysočina Cameron Highlands pokrytá čajovými plantážemi.
Podnebí je rovníkové s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok.

Najdete tu velkou spoustu národních parků s doprovodnými programy pro otrlé i méně zkušené dobrodruhy.. Mezi nejoblíbenější patří plavby v bouřlivých vodách mezi věčně zelenými ostrůvky, pozorování dravých zvířat, horolezectví, speleologie a plachtění.

Malajské obyvatelstvo je velmi multikulturní, vedle sebe tu žijí Malajci, Číňané, Indové, je tu i nezanedbatelný počet Indonésanů, kteří sem přicházejí za prací. Pro cestovatele je jistě dobrou zprávou, že vedle malajštiny je úřední řečí také angličtina.

Neznámější destinace v Malajsii
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou v Malajsii patří Borneo, Langkawi, Penang, Tioman.

Co v Malajsii vyzkoušet
Měli byste si projít jak moderní Kuala Lumpur a vidět Petronas Towers, jeden z nejvyšších mrakodrapů světa, tak celé město Melaka, které je na seznamu UNESCO, najdete tu koloniální paláce a čínské čtvrti. Navštívit můžete i bývalý sultánský palác, stejně jako desítky čínských chrámů, mešit a kostelů.
Určitě se nenechte ujít čajové plantáže v Cameron Highlands. Za podívanou stojí také národní park Taman Negara a Niah.
Naprosté relaxaci se oddejte na ostrůvcích ve smaragdovém moři.
Na ostrově Langkawi určutě nevynechejte Lankgswi Sky Bridge, dlouhou zakřivenou lávku visící 650 nad hlubokou propastí, kromě adrenalinu kolující ve vaší krvi tu najdete božský výhled na celé souostroví i na nedaleké thajské ostrovy.

Měna
V Malajsii je měna Malajsijský ringgit, kterou koupíte okolo 6.33 Kč za 1 Malajsijský ringgit.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 45 Kč
Pivo 0,5l – 57 Kč
Cola 0,33l – 13 Kč
Voda 0,33l – 8 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 50 Kč
Voda 1,5l – 13 Kč
Láhev vína – 318 Kč
Bochník chleba – 20 Kč
Jablka 1kg – 42 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 13 Kč
Taxi 1km – 13 Kč

Aktuální bezpečností rizika
V souvislosti s probíhajícími střety malajsijských bezpečnostních složek s ozbrojenci ze souostroví Sulu ve východní části malajsijského státu Sabah na Borneu MZV důrazně doporučuje turistům vyhnout se cestám do uvedené oblasti a dále oblastem Semporna, Sandakan, Lahad Datu i turisticky oblíbeným sousedním ostrovům včetně Sipadanu.

Důležitá telefonní čísla v Malajsii
Předvolba – +60
Policie – 999
Požárníci – 994

České velvyslanectví v Malajsii
42/B The Intermark Vista Tower
348 Jalan Tun Razak
50400 Kuala Lumpur
tel.: ++603 2166 2900
kualalumpur@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/kualalumpur

Shrnutí
Malajsie
Název článku
Malajsie
Popis
Malajsie je exotické letovisko s vynikající kuchyní plnou mořských potvůrek i hmyzu. Nechybí samozřejmě i čerstvé ovoce, kokosové ořechy na různé způsoby.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*