Maledivy

maledivy ostrov moře

Maledivy jsou ostrovní stát na jihu Asie a tvoří jej 19 korálových ostrůvků (atolů). Jestli existuje na Zemi poslední ráj, pak jsou to Maledivy. Toto souostroví leží těsně pod rovníkem v Indickém oceánu jihozápadně od Cejlonu a Indie. Zajímavé je, že žádné místo na souostroví nedosahuje výšky přes 2,5 metru nad hladinou moře.

Dovolená u moře 2013 Maledivy se nechala unést zdejší průzračnou vodou, bílými plážemi, šumícími palmami a modrým nebem které na Maledivách najdete. Už z letadla uvidíte zdejší dechberoucí krásu přírody. Místní laguny patří k nekrásnějším na světě, a proto není divu, že se Maledivy staly vyhledávanou turistickou destinací. Navíc jsou vyhlášeným místem na potápění.

Nejlepším obdobím k jejich návštěvě jsou zimní měsíce. Teplota se tu sice během roku příliš nemění (průměr 27°C), ale mezi prosincem a lednem tu klesá jindy nepříjemná vlhkost.

Na korálovém ostrově Ari vás čeká všudepřítomný luxus v podobě letovisek a úžasných služeb. Ubytovat se můžete na typických vilkách stojící na čtyřech kůlech těsně nad mořem s prosklenými podlahami.

Centrem vodních sportů, restaurací, lázní a salónů, mezinárodní kuchyně je nepochybně Raa. Večerní zábavu zajistí tematické večery a karaoke.

Na ostrůvku Lhavyani, který se pyšní tříkilometrovou pláží s jemným pískem a golfem můžete být úplně sami. Ostrůvek si totiž můžete pronajmout.

Neznámější maledivské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou na Maledivách patří Atol Ari, Jižní Atol Male, Kaafu Atol, haviyani Atol, Severní Atol Male.

Co na Maledivách vyzkoušet
Podívejte se na mešity a místní bazar v Malé. Poseďte si u lagun ostrova Kaashidhoo. Poslechněte si tradiční bubny a tance na ostrově Thulusdhoo. Budhistické památky dominují ostrůvku Thoddoo.

Měna
Na Maledivách je měna Maledivská rupie, kterou koupíte okolo 1.28 Kč za 1 Maledivskou rupii.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 60 Kč
Pivo 0,5l – 385 Kč
Cola 0,33l – 13 Kč
Voda 0,33l – 4 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Voda 1,5l – 14 Kč
Bochník chleba – 29 Kč
Jablka 1kg – 64 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 21 Kč
Taxi 1km – 20 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla na Maledivách
Předvolba – +960
Policie – 190
Požárníci – 190
Nouzová linka – 190
Pomoc na silnicích – 190

České velvyslanectví na Maledivách
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
110 021 New Delhi
tel.: +91-11-2415 5200
newdelhi@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/newdelhi

Shrnutí
Maledivy
Název článku
Maledivy
Popis
Maledivy jsou panenským ostrovem pro všechny návštěvníky exotických končin, kde čekají bílý jemný písek mezi prsty, slunce a chladivé osvěžující koktejly.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu
Logo vydavatele

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*