Mexiko

mexiko

Mexiko, oficiálně Spojené státy mexické je federativní republika v Severní Americe. Na severu hraničí s USA a na jihu s Guatemalou a Belize.

Pobřeží Mexika jsou nížinná, místy s lagunami. Bílé písečné pláže lemují tyrkysové vody Karibiku a sytě modré Cortézovo moře. Většinu země však zaujímají vysoké Kordillery. Severní pouště a polopouště směrem k jihu přecházejí v savany a tropické lesy. Dovolená u moře 2013 Mexiko potvrzuje, že tu najdete velkou přírodní rozmanitost v kombinaci se španělskými a indiánskými prvky dělá z Mexika stále oblíbenější cestovatelskou destinaci.

Mexiko je divoké, autoškoly tu nemají, řidičáky se tu jednoduše kupují a na silnicích to podle toho vypadá. Pro nebojácné tu čeká spousta tajemných indiánských měst jako Tulum, monumentální památky mayské a aztécké kultury jako například Chrám větru nebo Chrám moře. Najdete tu také tropickou rezervaci Sian Ka’an a archeologické naleziště Cobá, kde mimo jiné stojí nejvyšší mayská pyramida v Mexiku.

Potápění je jednou z nejoblíbenějších mexických aktivit. Můžete se vypravit na jeden z lodních výletů ke korálovým útesům. Právě kurzy potápění jsou tím nejlepším suvenýrem, jaký si z Mexika můžete odvézt.

Převládá tu subtropipcké podnebí a úředním jazykem je tu španělština.

Neznámější mexické destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou v Mexiku patří Acapulco, Cancún, Cludad de México, Playa del Carmen, Riviera Maya, Yucatan.
Co v Mexiku vyzkoušet
Neměl by vám uniknout Teotihuacán, který je v mexických mýtech popisován jako zvláštní, magické, posvátné místo skrývající mnoho tajemství a ohromující svojí monumentalitou. Navštivte rybářské městečko Zihuatanejo. Určitě ochutnejte vyhlášené pochoutky v Pueblu, jenom z mexických států – Chilles en nogada, což jsou papriky plněné masovou směsí se sušeným i čerstvým ovocem dušené v ořechové omáčce se sýrem a zdobené zrníčky granátového jablka. Vaří se tu pouze od července do září, tak si dovolenou řádně načasujte.

Měna
V Mexiku je měna Mexické peso, kterou koupíte okolo
1.57 Kč za 1 Mexické peso.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 95 Kč
Pivo 0,5l – 32 Kč
Cola 0,33l – 15 Kč
Voda 0,33l – 13 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 23 Kč
Voda 1,5l – 19 Kč
Láhev vína – 190 Kč
Bochník chleba – 35 Kč
Jablka 1kg – 48 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 10 Kč
Taxi 1km – 10 Kč

Aktuální bezpečností rizika
MZV doporučuje cestovat do severních států Mexika (Nuevo León, Durango, Coahuila, Chihuahua, Guerrero, Michoacán, Baja California Norte, Sonora a Tamaulipas) jen ve zcela nezbytných případech v souvislosti s bezpečnostními incidenty na severu Mexika, násilí kvůli drogovým kartelům. MZV ČR žádá české občany, aby svůj cestovní plán předem konzultovali s Velvyslanectvím ČR v Mexiku.

Důležitá telefonní čísla v Mexiku
Předvolba – +52
Policie – 060
Požárníci – 068
Pomoc na silnicích – 078

České velvyslanectví v Mexiku
Cuvier 22, Col. Nueva Anzures
Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
tel.: +52 55 5531 2544
mexico@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/mexico

Shrnutí
Mexiko
Název článku
Mexiko
Popis
Mexiko a jeho tyrkysové moře a kolorit jsou velice lákavou atrakcí pro výběr dovolené. Výborná kultura, kuchyně, slunce, sombréro, vše pro krásnou dovolenou.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu
Logo vydavatele

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*