Německo

německo dovolená u moře

Německo, oficiálně Spolková republika Německo je stát ve středu Evropy. Německo je federativní republikou, kterou tvoří šestnáct spolkových zemí. Patří politicky i ekonomicky mezi nejvýznamnější země Evropy.

Dovolená v Německu u moře rozhodně nezahrnuje jen slunění na pláži, rozsáhlé německé území zahrnuje vysoké hory, mořské pobřeží i Polabskou nížinu. Alpy i jejich podhůří patří k významným rekreačním oblastem, jsou zde dobré podmínky pro lyžování, trekking, horolezectví i cykloturistiku. Dovolená u moře 2013 Německo doporučuje navštívit oblast Spreewald, coby Benátky severu či Meklenbursko-Pomořanskou jezerní oblast, mořské pobřeží a oblast Bodamského jezera nabízí báječně podmínky pro vodní sporty.

V udržovaných městech najdeme řadu památek a muzeí světového významu. K návštěvě lákají staré přístavy jako Lübeck či Balt. Severní moře se svými písčitými plážemi či řada německých hradů obklopených hlubokými lesy. Pro romantickou procházku určitě zvolte údolí Rýna
Nenechte si ujít tradiční lidové slavnosti v oblasti Bavorska, které láká na výborné pivo a bavorskou klobásu a davy lidí oblečených do tradičních krojů s kolovými sukněmi u dam a zelených kloboučků u pánů.

V Berlíně stojí za návštěvu tradiční centrum Alexanderplatz, Braniborská brána, pro výlety lákají zámky Bellevue a Charlottenburg. Také nesčetná významná muzea především Pergamonmuseum, kde můžete vidět známý pergamonský oltář.

Pro milovníky lázeňských atrakcí je tu pobřeží Baltského a Severního moře s písčitými plážemi přímo u lázeňských center. K této oblasti patří i přilehlé ostrovy a přístavní města s pěknými památkami, za návštěvu stojí Rostock, Lübeck a Stralsund.

Jižní Německo zahrnuje Alpské podhůří a Alpy, kde jsou výborné podmínky pro trekking všech obtížností, horolezectví, cyklistiku, rafting a lyžování. hlavními alpskými centry jsou Garmisch-Partenkirchen, Obersdorf, Berchtesgaden a Kempten.

Bodamské jezero při švýcarské hranici a jeho okolí je také velmi vyhledávanou rekreační oblastí.

Neznámější německé destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou v Německu patří Bavorské Alpy, Berlín, Dortmund, Drážďany, Mnichov, Německé termální lázně, Norimberk.
Co v Německu vyzkoušet
Projděte si Berlín a Mnichov s historickými centry, četnými památkami a muzei. Najdete tu obrazárnu Alte Pinakothek, jednu z nejvýznamnějších evropských malířských sbírek. Dovolená v Německu u moře – Za návštěvu stojí i další velká města jako Brémy se středověkými domy, obchody, galeriemi či Hannover nebo lázeňský Bonn a samozřejmě nejvýznamnější německý přístav – Hamburg.
Pro turistiku je vhodná krajina Lüneburského vřesoviště, oblíbenou rekreační oblastí je zase Meklenburská jezerní plošina, která nabízí ideální podmínky pro lehký trekking i cyklistiku.
Na nejvyšší horu Německa Zugspitze, která měří 2962m, vás vyveze ozubená dráha.

Měna
V Německu je měna Euro, kterou koupíte okolo
25.70 Kč za 1 Euro.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 204 Kč
Pivo 0,5l – 77 Kč
Cola 0,33l – 52 Kč
Voda 0,33l – 46 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 21 Kč
Voda 1,5l – 16 Kč
Láhev vína – 128 Kč
Bochník chleba – 36 Kč
Jablka 1kg – 51 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 59 Kč
Taxi 1km – 42 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla v Německu
Předvolba – +49
Policie – 110
Požárníci – 112
Nouzová linka – 112

České velvyslanectví v Německu
Wilhelmstrasse 44
10117 Berlin
tel.: +4930 226 380
berlin@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/berlin

Shrnutí
Německo
Název článku
Německo
Popis
Německo je evropská destinace do které se dostanete za pár hodin a přesto je tam jemný písek a šumivé čisté moře jako byste letěli několik hodin letadlem.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu
Logo vydavatele

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*