Réunion

francouzská provincie réunion

Réunion je zámořský department a region Francie ležící v Indickém oceánu. Réunion spolu s Mauriciem a Rodriguesem tvoří souostroví Maskarény.

Dovolená u moře 2013 Réunion ho vyzdvihuje na ostatní ostrovy, protože oproti jiným destinacím které nabízí jen bílý písek šumící moře a klid nabízí návštěvníkům tvrdý treking, horolezectví a adrenalin. Horolezci považují místní vodnaté kaňony za nejtěžší a zároveň nejimpozantnější na světě.

Ostrov je rájem pro všechny milovníky trekkingu, protože je protkaný stezkami které vedou hornatým terénem kolem plantáží, lávových proudů nebo divokými pralesy. Černý písek tu střídá bílý a najdete tu i impozantní korály které můžete coby potápěč obdivovat.

Navštivte Trou Blanc neboli Bílou Díru,která získala své jméno díky bochánkům pěny, které vznikají z proudu vody v místních čedičových tobogánech. Pokud tedy máte dost odvahy můžete s tvrdou přilbou a speciálním obleky svést. Nejdelší z kamenných hadů měří přes 16 metrů a je nazván Urychlovač částic.

Najdete tu i sopku se třemi obrovskými skalní výstupky, která vypadá jako trojlístek, jehož každý lístek má okolo deseti kilometrů. Uprostřed listů se tyčí přes tři kilometry vysoký vyhaslý vulkán. Je celá řada kaňonů, která tuto sopku lemuje. Dovolená u moře 2013 Réunion doporučuje výlet k nejkolosálnějšímu z kaňonů Trou de Fer (neboli Železná díra), který najdete v oblasti Cirque de Salazie.

Městečko Saint André je větší osada hinduistů. Vydejte se po tajemné kultuře a navštivte chrám Kali.

Na ostrově naleznete spoustu kokosových palem, bílé korálové útesy a dechberoucí pláže s tyrkysovým moře. Zdejší flóra i fauna je více než pestrá.
Saint Gilles je pískovým letištěm Réunionu. Pro pasivní odpočinek není lepší místo. Nechybí tu ani výlety lodí za delfíny a velrybami.

Neznámější destinace Réunionu
Nejznámější destinací pro dovolenou v Réunionu je La Saline les Bains.
Co v Réunionu vyzkoušet
Pro otrlé je tu túra na činnou sopku Piton de la Fournaise, pro ty méně je tu alespoň výhled na ní z helikoptéry.
Projděte se hlavním městěm Saint Denis a zhlédněte chrám Kalikambal. Za podívanou rozhodně stojí propast v útesech Le Gouffre a želví farma Le Corail.

Měna
V Réunionu je měna Euro, kterou koupíte okolo
25.70 Kč za 1 Euro.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 128 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 29 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla v Réunionu
Předvolba – +262
Policie – 17
Požárníci – 18
Nouzová linka – 112

České velvyslanectví v Réunionu
15, Avenue Charles Floquet
75007 Paris
tel.: ++331 406 51300
paris@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/paris

Shrnutí
Réunion
Název článku
Réunion
Popis
Francouzská provincie Réunion je přímořským letoviskem plný pohody. Tamní obyvatelé jsou velice příjemní a pohostinní. Je tu výborná domácí kuchyně a klid.
Autor
Vydavatel
//extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*