Seychely

seychely

Seychely, oficiálně Seychelská republika je stát na stejnojmenném souostroví v Indickém oceánu mezi Afrikou a Madagaskarem.

Seychelská republika se rozkládá jižně od rovníku na 115 malých ostrovech rozsetých v několika skupinách. Ostrovy jsou dvojího druhu – Vnitřní ostrovy (Mahé, Praslin, La Digue, Silhouette aj.) ležící na severovýchodě jsou tvořeny masivními žulovými skalisky, zatímco zbytek souostroví souhrnně označovaný jako Vnější ostrovy představují ploché korálové atoly (Amiranty, Coetivy, Providence, Farquhar a Aldabra). Dovolená u moře 2013 Seychely potvrzuje, že obydleno je pouze 33 ostrovů a většina obyvatel žije na největším ostrově Mahé – tam leží i hlavní město Victoria.

Ostrovy jsou z části pokryty hustým tropickým lesem a jsou domovem mnoha endemických živočichů a rostlin. V tomto směru vyniká zejména atol Aldabra, na němž žije největší světová populace obřích želv na světě, který je i na seznamu UNESCO. Můžete vidět i palmu seychelskou coby symbol země s obřími plody vážícími kolem 20kg.

Podívejte se na háj se čtyřmi tisíci stromy ve Vallée de Mai na ostrově Praslin, který je také na seznamu UNESCO. Také tu najdete známý Coco de Mer, obrovský kokosový ořech který roste jen na jednom místě a to v tropické džungli Vallée de Mai.

Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí s průměrnými denními teplotami mezi 24-30°C a hojnému množství srážek.

Najdete tu více než sedmdesát pláží, z nichž padesát patří mezi nejkrásnější na světě — především pláž Grondos na ostrově La Digue, kde se ale rozhodně nekoupejte protože jsou tu časté vodní víry. Pláž La Digue vás okouzlí svými žulovými skalami díky jejichž barvě se mu říká „Růžový ostrov”.

Neznámější seychelské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou na Seychelech patří La Digue, Mahé, mikroostrovy v Seychelách, Praslin.
Co na Seychelech vyzkoušet
Určitě se zrelaxujte na pláži Grondos na ostrově La Digue. Podívejte se do tropické džungle ve Vallée de Mai. Nevynechejte podívanou na největší populaci želv obrovských na světě na Atolu Aldabra.

Měna
Na Seychelech je měna Seychelská rupie, kterou koupíte okolo 1.70 Kč za 1 Seychelská rupie.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 70 Kč
Pivo 0,5l – 59 Kč
Cola 0,33l – 23 Kč
Voda 0,33l – 19 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 38 Kč
Voda 1,5l – 31 Kč
Láhev vína – 201 Kč
Bochník chleba – 20 Kč
Jablka 1kg – 34 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 9 Kč
Taxi 1km – 59 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla na Seychelech
Předvolba – +248
Policie – 999
Požárníci – 999
Nouzová linka – 999

České velvyslanectví na Seychelech
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15
House No. 289
Addis Ababa P.O.Box 3108
tel.: +251 11 551 6382
addisabeba@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/addisababa

Shrnutí
Seychely
Název článku
Seychely
Popis
Seychely jsou pohádkovým místem pro romantickou dovolenou a úplné odplavení stresu. Bílý písek a azurové moře jako z katalogu tu čeká na váš odpočinek.
Autor
Vydavatel
//extradovolena.eu/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*