Singapur

singapur

Singapur v překladu Lví město je městský stát v jihovýchodní Asii při jižní výspě Malajského poloostrova. S pevninou ho spojuje most, přes který se dá snadno přejet do Malajsie. Dovolená u moře 2013 Singapur upozorňuje cestovatele na nezvyklé podmínky (jako zákaz kouření a žvýkání) a častost udělování nejvyšších trestů) a striktní zákony udělala Singapur čistou, prosperující, bezpečnou a moderní metropolí. Patří mezi pár nejbohatších zemí světa se silnou ekonomikou zaměřenou na obchod, námořní dopravu, finančnictví, cestovní ruch a lehký průmysl.

Ostrov je mírně zvlněný a má uprostřed kopec dosahující výšky 175m. Klima je po celý rok velmi teplé, monzuny přinášejí velké množství srážek.

Po řece Singapur jezdí malé výletní lodičky, ze kterých je pěkný výhled na okolní různorodost města. Můžete vidět Rafflesovu sochu a symbol Singapuru – Merliona chrlícího vodu.

V období mezi 15.- 23. květnem tu probíhá akce Singapore Heritage festival, kde se dozvíte o vzájemném soužití arabské, čínské, indické a malajské komunity a to výletem do etnických čtvrtí s ochutnávkami jednotlivých kuchyní.

Pro tuto část města je charakteristická vůně koření a pestrá paleta barev. Atmosféru dotváří plno exotických obchůdků a krámků. Na trhu Zhujiao Centre je plno věštců s malými zelenými papoušky a taky plno salonů krásy kde je možno se nechat pomalovat henou. V chrámu tisíci světel se pyšní 15m vysoký sedící Buddha, který se za malý poplatek rozsvítí tisíci světly.

V Singapuru je nesčetné množství krásných parků a zahrad. Najte tu botanické, ptačí (v Jurong), orchideové i mnoho dalších. Pokud chcete vidět kolonii orangutanů a vyjet na noční safari, vydejte se na sever do Zoo.
Co v Singapuru vyzkoušet
Vydejte se na Ostrov Sentosa, který k Singapuru patří. Je to velký park kultury a zábavy ale především jsou tu nejkrásnější pláže na koupání. Platí se zde vstupné a dorazit sem můžete taxi, trajektem, autobusem nebo lanovkou. Najdete tu muzeum Images of Singapore s voskovými figurínami znázorňujícími singapurskou historii, ale také Underwater World, což je obrovské akvárium kde v tunelu pozorujete mořské živočichy.

Měna
V Singapuru je měna Singapurský dolar, kterou koupíte okolo 15.70 Kč za 1 Singapurský dolar.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 161 Kč
Pivo 0,5l – 96 Kč
Cola 0,33l – 25 Kč
Voda 0,33l – 17 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 80 Kč
Voda 1,5l – 25 Kč
Láhev vína – 451 Kč
Bochník chleba – 33 Kč
Jablka 1kg – 65 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 29 Kč
Taxi 1km – 51 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla v Singapuru
Předvolba – 65
Policie – 999
Požárníci – 995
Nouzová linka – 999

České velvyslanectví v Singapuru
1 Temasek Avenue, #41- 00 Millenia Tower
039 192 Singapore
tel.: +65-6434-9825
singapore@honorary.mzv.cz
//www.mzv.cz/jakarta

Shrnutí
Singapur
Název článku
Singapur
Popis
Singapur je velmi čistotný stát kde vám budou vyčítat i žvýkání a za odhazování odpadků tu můžete jít i do vězení. Je to však kouzelné místo s památkami.
Autor
Vydavatel
//extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*