Thajsko

thajsko loď při západu slunce

Thajsko nebo také Thajské království je stát v jihovýchodní Asii u u pobřeží Jihočínského a Andamanského moře. Jeho jižní část zasahuje na Malajský poloostrov.

Severní část thajského území je hornatá, s nejvyšším vrcholem Doi Inthanon, který je vysoký 2576 m. Směrem k jihu z této oblasti vybíhají dvě horská pásma, vyšší podél hranice s Myanmarem a dále na Malajský poloostrov, nižší jako pohoří Phetchabun ve střední části země.
Mezi dvěmi horskými pásmy – Myanmar a Phetchabun se nachází rovina s částí povodí řeky Čao Phraja, toto okolí je hospodářsky nejrozvinutější oblast Thajska.

Je to relativně vyspělá země s rychle rostoucím hospodářstvím. Dovolená u moře 2013 Thajsko potvrzuje, že velkou složku příjmů pro Thajsko tvoří cestovní ruch. Turisty láká na hezké pláže, přátelské obyvatele a především na výbornou kuchyni a sexuální turistiku.

Jedná se o cestovatelsky velmi zajímavou lokalitu, která je stejně okouzlující jako bezpečná. Pouze jih země bývá dějištěm nepokojů ze strany zdejšího obyvatelstva.

Thajské podnebí je tropické s vysokými teplotami i vlhkostí. Měsíce s nejvyššími teploty, které se pohybují kolem 36 °C jsou především Duben a Květen.

Theravádový buddhismus je zde velmi aktuální. Doslova znamená „učení starších“ a jedná se o nejpůvodnější formu Buddhismu. Přesto ale v nejjižnějších oblastech Thajska převažuje islám.

Neznámější thajské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou v Thajsku patří Bangkok, Hua Hin, Khao Lak, Koh Lanta, Koh Samet, Koh Samui, Koh Tao, Ko Chang, Krabi, Pattaya, Phi Phi, Phuket.
Co v Thajsku vyzkoušet
Určitě navštivte Bangkok s královským palácem. Je známý i svým nočním životem. Národní park Thanbokkoranee láká na kajakový výjezd do jeho jeskyní. V oblasti Long Beach se opravdu dají vidět píseční žraloci. V takto krásné krajině je škoda nevyužít šnorchlování u ostrovů Bamboo Island a Mosquito Island. Nedaleko je neobydlený ostrov Phi Phi Lay, který je známý především svou lagunou Maya Bay, kde se natáčel film Pláž s Leonardem di Caprio.

Měna
V Thajsku je měna 1 Baht, kterou koupíte okolo
0.65 Kč za 1 Baht.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 40 Kč
Pivo 0,5l – 40 Kč
Cola 0,33l – 10 Kč
Voda 0,33l – 7 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 30 Kč
Voda 1,5l – 10 Kč
Láhev vína – 330 Kč
Bochník chleba – 27 Kč
Jablka 1kg – 40 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 14 Kč
Taxi 1km – 4 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla v Thajsku
Předvolba – +66
Policie – 191
Požárníci – 1155
Nouzová linka – 1155
Pomoc na silnicích – 1155

České velvyslanectví v Thajsku
71/6 Ruam Rudee Soi 2
Ploenchit Rd., 10330 Bangkok
tel.: +66 2250 9223
bangkok@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/bangkok

Shrnutí
Thajsko
Název článku
Thajsko
Popis
Thajso je proslulá země svými turistickými zážitky především v oblasti erotických služeb. Je to země s krásnou krajinou, horami a kulinářskými zážitky.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*