USA

Spojené státy americké, zkráceně USA je federativní prezidentská republika v Severní Americe.
V USA je nepřeberné množství historických památek, národních parků a vůbec všeho možného co by stálo za zhlédnutí. My se však budeme věnovat přímořským destinacím – a začneme Floridou.
Florida je synonymum pro slunné pláže, najdeme tu však i romantické ostrůvky a odlehlé přírodní rezervace s aligátory – zajděte alespoň do té v Everglades. Dovolená u moře 2013 USA doporučuje navštívit a vyzkoušet všemožné zábavní atrakce, mezi nejznámější patří Disney World, Mořský svět a vesmírné středisko na mysu Canaveral.
Miami je metropole s tyčícími se vysokými mrakodrapy a nádhernou Miami Beach coby dlouhý písečný ráj s palmami a prohřátým mořem. Prohlídněte si známou čtvrť ve stylu Art Deco v podobě více než tisíci domečků z dvacátých a třicátých let minulého století. Také tu potkáte opálené krásky na kolečkových bruslích na proslulé Ocean Avenue.
Z Miami vede trasa po fascinujících mostech mezi desítkami ostrůvků souostroví Florida Keys, po dvou hodinách jízdy autem přijedete na nejjižnější bod USA – ostrov Key West. Čeká vás koupání v průzračném moři, rybaření či opalování na písčitých plážích. Nevynechejte ani plavbu ke korálovému útesu. Můžete také zavítat do oblíbeného baru spisovatele E. Hemingwaye či si potěžkat opravdový zlatý prut v pirátském muzeu.
Havajské ostrovy jsou odjakživa spojeny s odpočinkem na slunných plážích, surfaři tu od rána do večera sjíždějí vlny. Najdete tu také nejvyšší sopku Mauna Loa která by svou výškou trumfla i Mount Everest, a také nejaktivnější vulkán světa – Kilauea, nad kterým se můžete proletět vrtulníkem.
Nachází se tu také slavná pláž Waikiki, která je lemována vysokými budovami luxusních hotelů. Konají se tu surfařské soutěže a taneční festivaly. Havajské tanečnice s květinami kolem krku jsou nepřehlédnutelné.
Neznámější přímořské destinace v USA
Mezi nejznámější destinace u moře pro dovolenou v USA patří Californie, Florida, Havajské ostrovy, Miami, Nevada, New York.
Co v USA vyzkoušet
Podívejte se na pláž Kaanapali v druhém největším městě Havaje Maui. Zdejší romantické prostředí, dechberoucí výhled na deštné pralesy, strmé útesy a vůně exoticcý plodů vás okouzlí.
Miami nabízí přes 80 parků a zahrad, největší jsou Bayfront a Bicentennial Park, oba najdeme v samém v srdci Downtown. Za prohlídku stojí i tropická botanická zahrada Fairchild Tropical Botanic Garden.
Nenechte si ujít návštěvu interaktivního zoologického parku Jungle Island v Miami.
Zavítejte do Disney resortu na Havaji- jedná se o obrovský hotelový komplex Aulani, kde vám bude vyprávět Kačer Donal o historii zatímco budete trávit odpočinkové odpoledne u umělé sopky. O zábavu vašich dětí je tu dokonale postaráno.
Na Oahu určitě navštivte ananasovou plantáž a vylezte na kráter Diamond Head.
Měna
V USA je měna Americký dolar, kterou koupíte okolo
20.2 Kč za 1 Americký dolar.
Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 201 Kč
Pivo 0,5l – 60 Kč
Cola 0,33l – 31 Kč
Voda 0,33l – 25 Kč
Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 40 Kč
Voda 1,5l – 36 Kč
Láhev vína  – 241 Kč
Bochník chleba – 45 Kč
Jablka 1kg – 67 Kč
 
Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 41 Kč
Taxi 1km – 29 Kč
Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy
Důležitá telefonní čísla v USA
Předvolba – +1
Policie – 911
Požárníci – 911
Nouzová linka – 911
Pomoc na silnicích – 911
České velvyslanectví v USA
3900 Spring of Freedom St., NW
Washington, D.C.
tel.: +1 202 274 9100
Shrnutí
USA
Název článku
USA
Popis
USA a jeho americký sen známe všichni z filmů a jen málokdo by se do země neomezených možností nechtěl podívat. Jsou tu krásné pláže, a krásně američanky.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*