Fidži

fidži palmy loď pláž

Fidži, oficiálně Fidžijské ostrovy leží mezi Austrálií a Novým Zélandem.
Dovolená u moře Fidži prohlašuje, že toho souostroví je skutečným zhmotněním ráje na zemi – teplé modré moře, bílé pláže, palmové háje, to vše na pozadí strmých vulkánů, pokrytých zelenou džunglí.

Jsou tu skvělé podmínky k potápění a dalším aktivitám. Trekking v některých hornatých oblastech bude jistě také nezapomenutelným zážitkem, stejně jako návštěva odlehlých domorodých vesnic s jejich původním způsobem života a kulturou k vidění – za podívání stojí alespoň Bukoja.
Pokud se věnujete trekkingu jsou zde nádherné scenérie – vyzkoušejte především oblasti kolem Nadarivatu, Namosi Highlands, Nakauvadre Range nebo Koroyanitu National Heritage Park.

Fidžijské ostrovy se skládají ze 332 drobných ostrůvků vulkanického a korálového původu. Jsou dosti hornaté, nejvyšší horou je vyhaslá sopka Tomanivi vysoká 1323m.
Největšími ostrovy jsou Viti Levu, Vanua Levu a Taveuni. Na ostrově Viti Levu se nachází i hlavní město Suva a jsou zde výborné podmínky pro vodní sporty jako potápění, surfing a jachting.

Jsou tu tři úřední jazyky – angličtina, fidžijština a hindština. Nejrozšířenějším náboženstvím je křesťanství (metodisté, římští katolíci) a až poté hinduismus.

Neznámější destinace na Fidži
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou na Fidži patří Mamanuca, Viti Levu.
Co na Fidži vyzkoušet
Nakupte si jedinečné dobroty na tržišti Suva Municipal Market. Podnikněte treking v deštném pralese Colo-i-Suva Forest Park. Za podívanou stojí hinduistický chrám Sri Shiva Subramanivy Swami Temple.

Měna
Na Fidži je měna Fidžijský dolar, kterou koupíte okolo
3.50 Kč za 11 Fidžijský dolar.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 82 Kč
Pivo 0,5l – 59 Kč
Cola 0,5l – 21 Kč
Voda 0,33l – 20 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 50 Kč
Voda 1,5l – 28 Kč
Láhev vína – 118 Kč
Bochník chleba – 16 Kč
Jablka 1kg – 64 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 10 Kč
Taxi 1km – 11 Kč

Aktuální bezpečností rizika
V zemi se občas vyskytuje horečka dengue a proto je třeba se bránit před kousnutím moskyty častým používáním repelentních prostředků.

Důležitá telefonní čísla na Fidži
Předvolba – +385
Policie – 911
Požárníci – 911
Nouzová linka – 911

České velvyslanectví na Fidži
8 Culgoa Circuit, O’Malley
Canberra
tel.: +61 2 6290 1386
canberra@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/canberra

Shrnutí
Fidži
Název článku
Fidži
Popis
Fidži nedaleko Austrálie je krásný ostrov plný palem a bílého jemného písku. Jsou tu skvělé podmínky k potápění a dalším mořským sportům a vodním radovánkám.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*