Jamajka

jamajka palmy moře

Jamajka, oficiálně jamajské království najdeme v Jižní Americe v Karibském moři. Je to největší anglicky mluvící ostrov Karibiku. Spadá také do souostroví Velkých Antil.
Skalnaté pobřeží lemují korálové útesy, vnitrozemí je hornaté, najdeme tu mohutné vodopády, tropické lesy s cennými dřevinami ale také savany poseté kaktusy. Dovolená u moře Jamajka rozhodně doporučuje navštívit překrásný národní park – Blue a John Crow Mountains National Park na východním cípu který je na seznamu UNESCO.
Vzduch je tu provoněný kořením, marihuanou a rumem a život v tomto tropickém ráji tepe v rytmu reggae.

Hlavní město Jamajky Kingston není vzhledově příliš atraktivní, ale rozhodně stojí za návštěvu. Je srdcem ostrova a centrem kultury a obchodu, konají se zde na molech u přístavu řemeslné trhy, několik bloků odtud je Národní galerie se sbírkou jamajského umění od roku 1920 až po současnost. Určitě se podívejte do Muzea Boba Marleyho, hvězdy reggae, který tu léta žil.

Guinessova kniha rekordů udává, že Jamajka má nejvíce kostelů na čtvereční míli na světě. Absolutně nejrozšířenějším náboženstvím na Jamajce je křesťanství, ale nejznámější náboženství spojované s Jamajkou je rastafariánství.

Neznámější jamajské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou na Jamajce patří Montego Bay, Negril, Ocho Rios.
Co na Jamajce vyzkoušet
Jeďte z Ocho Rios na výletní plavbu, asi 3 km daleko se nachází nejatraktivnější místo Jamajky – Dunn´s River Falls, budete stoupat po vápencových stupíncích a kochat se pláží a jezírky s chladnou vodou a deštným lesem v pozadí.
Pro lenošení na pláži si vyberte letovisko Negril an západě ostrova. Pro surfaře není lepší místo na ostrově než mořská zátoka Long Bay. Pro relax ale také není lepší místo než zdejší divukrásná zátoka s růžově zbarveným pískem a tyrkysovou průzračnou vodou.
Pro úplný klid od turistů zvolte čtyři malé zátoky Treasure Beach na jihu, romantické pláže zbarvené korály, pochodujícími želvami.

Měna
Na Jamajce je měna Jamajský dolar, kterou koupíte okolo 0.20 Kč za 1 Jamajský dolar.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 394 Kč
Pivo 0,5l – 43 Kč
Cola 0,33l – 26 Kč
Voda 0,33l – 20 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 98 Kč
Voda 1,5l – 33 Kč
Láhev vína – 608 Kč
Bochník chleba – 30 Kč
Jablka 1kg – 130 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 20 Kč
Taxi 1km – 26 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla na Jamajce
Předvolba – +1
Policie – 119
Požárníci – 110

České velvyslanectví na Jamajce
King Street 93, Kingston
tel.: +01 876 922 6192
kingston@honorary.mzv.cz

Shrnutí
Jamajka
Název článku
Jamajka
Popis
Jamajka je marihuanou proslulá destinace, kde zní reggae a nosí se barevné čapky. Je to pohodové místo s čistým mořem a pískem, milých lidí a výbornou kuchyní.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*