Kuba

kuba havana palmy

Ostrov Kuba je součástí souostroví Velkých Antil a odděluje Karibské moře a Atlantický oceán. Je největším ostrovním státem Karibiku. Je jednou z posledních zemí světa ovládaných totalitním režimem.

Většinu povrchu zaujímají nížiny, pouze na západě, ve středu a na východě ostrova se povrch zvedá do výšky a tak se zde vytvořily zajímavé krasové útvary, ty Dovolená u moře 2013 Kuba doporučuje zhlédnout, fotky jsou pak k nezaplacení. Na jihovýchodě ostrova se podél pobřeží táhne pohoří Sierra Maestra s nejvyšší horou ostrova Pico Turquino (výška 1974 m), které vybízí k horské turistice.

Stát Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci malých ostrovů a ostrůvků. Ostrovy jsou rozděleny do dvou kategorií. Ty, které mají přírodní zdroj pitné vody se nazývají Isla a druhé bez zdroje pitné vody Caya. Mezi nejvýznamněnjší souostroví okolo hlavního ostrova patří Jardines de la Reina a Jardines del Rey.

Hlavní město Havana žije bouřlivým nočním životem v mnoha nočních a hudebních klubech, kinech a divadlech, takže během vaší dovolené nemusíte trávit veškerý čas obklopeni panenskou přírodou bez lidí a kulturního kontaktu.

Podnebí je tu tropické, celoročně ovlivňované pasáty. Průměrná celoroční teplota však neklesá pod 24°C.

Neznámější kubánské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou na Kubě patří
Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Largo, Cayo Santa Maria, La Habana ( Havana ), Varadero.
Co na Kubě vyzkoušet
Uřčitě si nenechte ujít přírodní krásy jako národní park El Yunque a Národní park Alexandera Humboldta. Kuba má víc než 14 národních parků, takže je opravdu z čeho vybírat.

Oblast Pinar del Río je vyhlášená pro svou významnou produkci tabáku, ale to není jediným důvodem návštěvy tohoto místa. Najdete tu totiž i Údolí Viñales, cože je krasové údolí které je i na seznamu Světového dědictví UNESCO. Celé toho okolí je lemováno tzv. Mogoty – což jsou útvary typické pro subtropické a tropické podnebí tvořené karbonátovými horninami jako vápenec a mramor. Jejich stěny jsou velmi těžko dostupné a proto se na nich vyskytuje zcela jedinečná fauna a flóra.
Měna
Na Kubě je měna kubánské národní peso, kterou koupíte okolo 0,75 Kč za 1 kubánské národní peso.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 79 Kč
Pivo 0,5l – 26 Kč
Cola 0,33l – 18 Kč
Voda 0,33l – 11 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 26 Kč
Voda 1,5l – 19 Kč
Láhev vína – 74 Kč
Bochník chleba – 10 Kč
Jablka 1kg – 79 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 1 Kč
Taxi 1km – 23 Kč

Aktuální bezpečností rizika
V souvislosti s hurikánem Sandy a ztíženým odstraňováním jeho následků došlo v provincii a městě Santiago de Cuba k epidemickému výskytu cholery. MZV ČR proto doporučuje návštěvníkům Kuby cestovat do východních provincií země jen v nejnutnějších případech a dbát přitom zvýšených hygienických opatření.

Důležitá telefonní čísla na Kubě
Předvolba – 53
Policie – 867 7777
Požárníci – 867-5555
Nouzová linka – 55-1185

České velvyslanectví na Kubě
Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43
Nuevo Vedado, La Habana
tel.: + 537 883 3201
havana@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/havana

Shrnutí
Kuba
Název článku
Kuba
Popis
Kuba je krásné exotické a zároveň bezpečné místo na perfektní dovolenou plnou vlhkostí prosyceným vzduchem, výborným jídlem, doutníky a pohodovými lidmi.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*