Nový Zéland

nový zéland výhled

Nový Zéland je stát v jihozápadní části Tichého oceánu. Je tvořen dvěma velkými ostrovy – Severním a Jižním a dalšími menšími ostrůvky. Nejbližším sousedním státem je Austrálie, asi 2000 km daleko.

Zemětřesení tu nejsou ničím výjimečným, nepředstavují však nebezpečí. Severní část Nového Zélandu má subtropické podnebí, zbytek spíše oceánské. Dovolená u moře 2013 Nový Zéland upozorňuje na zvláštnost, že roční období jsou oproti Severní polokouli obrácená, takže nejteplejší měsíce jsou leden a únor a nejchladnější červenec. Průměrná teplota se pohybuje mezi 13-18 °C, zimy jsou tu mírné.

To, co mohli zhlédnout příznivci filmové trilogie Pán Prstenů, je jen zlomkem toho, co Nový Zéland nabízí. Jsou tu i úplně nedotčená místa jako rozlehlé pralesy, kde uvidíte jedny z nejvyšších a nejstarších stromů na světě, pastviny poseté stále aktivními sopkami, termální oblasti plné gejzírů a vroucího bahna.

Mezi další lákavé atrakce patří plavání s delfíny, pozorování velryb, rybaření v křišťálově čistých říčkách či plavení se po zdejších divokých řekách. Také prohlídky jeskyní, horolezectví, seskoky s padákem jsou velmi vyhledávanými. Můžete i lyžovat po rozlehlých ledovcích. Samozřejmostí je relaxace na plážích, vhodných i pro aktivní, sportovní příznivce v podobě surfingu či bodyboardingu.

Ve zdejších městech turisté naleznou kromě mnoha muzeí a galerií s cennými sbírkami také bohatý kulturní život především zátoka Bay of Island láká spoustu turistů . Jak ve městech tak i na venkově se tu můžete seznámit s pradávnou maorskou kulturou, zvyky a rituály původních obyvatel.

Nový Zéland je překrásná země a není snad žádné místo, které by se nedalo doporučit. Svěží vzduch, překrásná krajina a téměř bezmezné možnosti sportovního a kulturního vyžití vytváří velmi přitažlivé podmínky pro návštěvníky z celého světa.

Neznámější novozélandské destinace
Nejznámější destinací pro dovolenou na Novém Zélandu je Auckland.
Co na Novém Zélandu vyzkoušet
Určitě se vydejte na trek k sopkám a jezírkům v Národním parku Tongariro a Abela Tasmana. Podívejte se do termální oblasti plné gejzírů a vroucího bahna Rotorua a horké prameny u města Christchurch. Pro milovníky fauny čekají tuleni u města Milford Sound. Vodní svět a muzeum ve městě Auckland stojí rozhodně za podívanou.

Měna
Na Novém Zélandu je měna Novozélandský dolar, kterou koupíte okolo 16.20 Kč za 1 Novozélandský dolar.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 242 Kč
Pivo 0,5l – 113 Kč
Cola 0,33l – 41 Kč
Voda 0,33l – 41 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 59 Kč
Voda 1,5l – 49 Kč
Láhev vína – 242 Kč
Bochník chleba – 19 Kč
Jablka 1kg – 57 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 52 Kč
Taxi 1km – 42 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla na Novém Zélandu
Předvolba – +64
Policie – 111
Požárníci – 111
Nouzová linka – 111

České velvyslanectví na Novém Zélandu
Level 2, 11-17 Church Street
9300 Queenstown
tel.: +64 3 409 0960
queenstown@honorary.mzv.cz

Shrnutí
Nový Zéland
Název článku
Nový Zéland
Popis
Nový Zéland je atraktivní exotické místo u Austrálie, země kam lišky chodí dát dobrou noc. Voda se točí opačným směrem ale příroda je tu nádherná a svěží.
Autor
Vydavatel
//extradovolena.eu/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*