O nás

Server Dovolená u moře je zkráceně řečeno informativní stránka o různých destinacích. Najdete tu jak důležité zprávy ze současné ekonomické či politické situace, před kterou varuje Ministerstvo zahraničí. Ale také důležitá upozornění, která by dovolená mohla dřív či později využít – upozornění na různé nepokoje v rizikových oblastech, které by mohli vaší dovolenou nepříjemně narušit.

Ale také zprávy o počasí, které v dané destinace zrovna panuje, abyste se mohli dostatečně předem připravit na různé meteorologické extrémy a nic vaší dovolenou nepokazilo.

Součástí praktických informací jsou také aktuální ceny služeb, které turisté často využívají (jako ceny za taxi či hromadnou dopravu). A ceny potravin, které turisté často kupují jako například chléb, víno či jablka.

Na naší stránce najdete také historické pozadí dané země, které dovolená obsahuje a prolíná i do současnosti v podobě zajímavých památek či společenských událostí, o které by bylo škoda při návštěvě cizí země přijít.

Také je tu info o přírodních krásách daného státu, o které by bylo škoda se ochudit jako jsou významná pohoří, sopky či turisticky oblíbené oblasti, či jen poutní místa.

V neposlední řadě jsou tu také uvedené údaje jako důležitá telefonní čísla na policii či záchranou službu. Stránka ale radí využít možnost se kdykoliv obrátit na pobočku Ministerstva zahraničí, které má veškeré nesnáze spojené s danou destinací v popisu práce.

I když tedy nejste pobočce v dané zemi nablízku, je dobré mít telefonní kontakt i adresu předem zjištěnou.

Díky zkušenostem z vlastního cestování po světě a z dobře nastudovaných publikací i od dalších cestovatelů jsou součástí serveru Dovolená u moře i tipy na různé výlety či aktivity, které můžete v dané zemi vyzkoušet a jsou pro ni typické.

Dovolená a koktejl na pláži a moře omívá sklenky

Také tu najdete článek věnovaný často hledanému tématu Děti zdarma. V tom náš tým pojednává o nebezpečí spojeném s podvodníky využívajících tento často hledaný pojem, a varuje tedy před koupí dovolené, která slibuje pobyt dítěte zdarma, ale bohužel tají určitě podmínky, které jsou nutné splnit.
Jako například určitá věková hranice dítěte, či že se jedná o pobyt bez jídla. Kde stránka varuje před podvody kde je nutné naplnit objednávku plným počtem lidí (například dospělých 5 osob) aby dítě pobyt zdarma mohlo mít, či že se jedná o pobyt bez nároku na vlastní lůžko.

V článku nazvaným Levně zase najdete od nás tipy a osvědčené postupy pomáhající lidem ušetřit a přesto se nevzdat dovolené snů. A to jednoduchým ušetřením na dopravě či jen zvolením jiného termínu odjezdu – mimo hlavní sezónu.

Poslední článek je věnovaný půjčce na dovolenou, tedy informacím o polední možnosti pro ty, kteří ví, že dovolená nedovolí se jí vzdát ale prostředky jim na ni nestačí.

Dovolená u moře je pro zotavení po velkém stresu a vypětí v práci i rodinném kruhu velmi důležitá, o tom se lze dočíst i v článku na Wikipedii.