Rakousko

rakousko zámek

Rakousko, oficiálně Republika Rakousko je vnitrozemská federativní republika ve střední Evropě. Skládá se z 9 spolkových zemí.

Rakousko je velmi hornatá země, horská střediska jsou velmi vyhledávaná pro možnosti vysokohorské turistiky i lyžování. Rakousko nabízí desítky alpských hřebenů se stovkami vrcholů, nádherná jezera, řeky a vodopády. Dovolená u moře 2013 Rakousko upozorňuje, že tu najdete i lázně, golfová hřiště a aquaparky pro relaxaci po dlouhém výšlapu, doporučené jsou termální lázně Grimming v Bad Mitterndorfu .

Rakousko je země, která je pozůstatkem kdysi rozlehlé habsburské monarchie. Vlast několika významných hudebních skladatelů.
Pro milovníky historie je tu hlavní město Vídeň, které nabízí mnoho muzeí a obrazáren a je dějištěm významných kulturních událostí. Vídeňská architektura paláců a koncertních síní patří k nejvelkolepějším v Evropě. Vedle historických měst se v rakouské krajině nacházejí také hrady, zámky a kláštery které lákají k návštěvě.

Štýrsko, coby zelené srdce Rakouska láká na národní park Gesäuse a tři vyhlášené kulinářské oblasti na jihu. Je to domov slavného plemene lipicánů (bílých koní) a místo zrodu jedinečného růžového vína značky Schilcher. Najdete tu slunné svahy, které zdobí pěstěné vinohrady s dlouhou tradicí.
Východnímu Štýrsku se také přezdívá „Zahrada Štýrska“, zde vás čeká nezapomenutelné putování přes louky, lesy a pastviny vzhůru na kopce. Pořádají se zde tematické túry za bylinkami, cyklisté mají k dispozici síť tras nejrůznějších stupňů obtížnosti a milovníci venkovského stylu života mohou trávit dovolenou na selském statku.

Město Graz je místem červených střech, historických věžních hodin, město kultury a historie, barokních staveb i moderní architektury. Soutěska Rettenbachklamm je téměř ve městě. Své návštěvníky okouzlí krásnou přírodou s vzácnými druhy mechu a kapradí a divokými potoky, přes které vedou lávky. Nedaleko města je možné navštívit také jeskyni Lurgrotte, národopisné muzeum se skanzenem Stübing a klášter Rein.

Neznámější rakouské destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou v Rakousku patří Badgastein, Brixental, Burgenland, Dachstein, Dolní Rakousko, Fulpmes, locknerské Dolomity, Hochkar, Horní Rakousko, Kaprun, Korutany, Lungau, Mittersill, Pitztal, Rakouské Alpy, Salcbursko, Schladming, Stubaital, Štýrsko, Tyrolské Alpy, Vídeň, Voralbersko, Vysoké Taury.

Co v Rakousku vyzkoušet
Určitě si nenechte ujít Vídeň coby kulturní centrum, udělejte si výlet na nedaleký zámek Schönbrunn.
Za doporučení rozhodně stojí sestup k největšímu rakouskému ledovci Pasterze. Podnikněte trekkingové tůry v turisticky oblíbeném pohoří Dachstein.
Jen 65 kilometrů jihovýchodním směrem od zemského hlavního města Grazu se rozkládá Štýrská oblast termálních pramenů, nechte se hýčkat v jedno z wellnessových chrámů.

Měna
V Rakousku je měna Euro, kterou koupíte okolo
25.70 Kč za 1 Euro.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 204 Kč
Pivo 0,5l – 85 Kč
Cola 0,33l – 64 Kč
Voda 0,33l – 48 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 21 Kč
Voda 1,5l – 15 Kč
Láhev vína – 148 Kč
Bochník chleba – 41 Kč
Jablka 1kg – 52 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 52 Kč
Taxi 1km – 36 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla v Rakousku
Předvolba – +43
Policie – 133
Požárníci – 122
Nouzová linka – 112
Pomoc na silnicích – 120

České velvyslanectví v Rakousku
Penzingerstrasse 11-13
1140 Wien
tel.: +431 89958-0
vienna@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/vienna

Shrnutí
Rakousko
Název článku
Rakousko
Popis
Rakousko ačkoliv není přímořským státem nabízí mnoho krásných památek, netknuté přírody i velikých jezer, u kterých je za slunečných dnů je také dobře.
Autor
Vydavatel
//extradovolena.eu/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*