Řecko

řecko dovolená

Řecko nebo také Helénská, Řecká republika je stát v jižní Evropě na jižním cípu Balkánského poloostrova. K Řecku však také patří více než 1 400 ostrovů. Největším z ostrovů je Kréta, další jsou Jónské ostrovy, Kyklady, Severní, Východní a Jižní Sporady atd.

Mezi nejznámnější a tudíž nejvyhledávanější ostrovy k rekreaci patří určitě Korfu, Kefalonia, Zakynthos, Ithaki a Santorini.

Málokdo si uvědomuje, že přes 50 procent řeckého území je pokryto lesy s rozmanitou vegetací od horských jehličnanů počínaje a přímořskému typu vegetace konče.

Dovolená u moře 2013 Řecko už nepochybuje o tom, že Řecko je jednou z nejhornatějších zemí Evropy, z 80 procent ho totiž pokrývají hory a kopce. Tato opuštěná pohoří, kde potkáte jen pár pasáků koz lákají milovníky trekkingu. Nicméně naprostá většina turistů přijíždí do Řecka za mořem. Pobřeží je poseto letovisky s krásnými plážemi. Stále je však možné vybrat i klidné lokality bez hotelů jen za přítomnosti přátelských místních obyvatelů.

Celá země proseta tisíci památek starověké civilizace, které jsou rájem pro milovníky historie. Od řecké kuchyně plné osvěžujícíh jídel, kde jsou stěžejními potravinami jogurt, olivy, lilkovitá zelenina, kořeněné maso a vynikající místní víno se vám bude těžko odjízdět.

Neznámější řecké destinace
Mezi nejznámější destinace pro dovolenou v Řecku patří
Athény, Attika a ostrov Evia, Epirus, Chakidiki, Kalymnos, Karpathos, Kefallonie, Korfu, Kos, Kréta, Kyklady, Lefkada, Leptokaria, Lesbos, Limnos, Mykonos, Naxos, Nei Pori, Olympská riviéra, Ostrov Chios, Ostrov Meganissi, Ostrov Paxi, Parga, Patmos, Peloponés, Rhodos, Samos, Santorini, Skiathos, Skopelos, Thassos, Zakynthos.
Co v Řecku vyzkoušet
Pro milovníky historie je tu Metropole Athény plná památek, Korinthos a vykopávky Mykén a Sparty na Peloponésu. Pro aktivní odpočinek je tu výstup na bájnou horu Olymp a trekking na ostrově Ikárie. Za zkoušku určitě stojí i věštírna v Delfách.

Měna
V Řecku je měna Euro, kterou koupíte okolo
25.70 Kč za 1 Euro.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 306 Kč
Pivo 0,5l – 103 Kč
Cola 0,33l – 39 Kč
Voda 0,33l – 13 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 31 Kč
Voda 1,5l – 26 Kč
Láhev vína – 154 Kč
Bochník chleba – 21 Kč
Jablka 1kg – 39 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 36 Kč
Taxi 1km – 23 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla v Řecku
Předvolba – +30
Policie – 171
Požárníci – 199
Nouzová linka – 112
Pomoc na silnicích – 10400

České velvyslanectví v Řecku
G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico
154 52 Athens
tel.: +30 210 671 3755
athens@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/athens

Shrnutí
Řecko
Název článku
Řecko
Popis
Řecko s malebnými bílými domečky na sestupných skalách směrem do moře nás lákají z každého katalogu. Je tu výborná kuchyně, příjemní lidé a čistá příroda.
Autor
Vydavatel
//extradovolena.eu/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*