Tanzánie

tanzánie molo do moře

Tanzánie je země, která vznikla sloučením dvou zemí a sice Zanzibaru a Tanganiky. Rozkládá na pobřeží Indického oceánu ve východní Africe.

Většinu území vyplňuje Východoafrická vysočina kde najdeme i jezera Rukwa, Manyara a Natron. Na západě a jihozápadě pohoří klesají k dalším jezerům, Tanganyika a Malawi. Tanzánii patří i velká část jezera Ukerewe (nebo také Viktoriino jezero), které se rozkládá na severu země.
Při hranici s Keňou se tyčí do výšky 5895m nejvyšší hora Afriky- Kilimandžáro. Při pobřeží oceánu pak terén klesá do poměrně úzké nížiny.

Dovolená u moře 2013 Tanzánie potvrzuje, že Tanzánie má neobvyklé množství národních parků a přírodních rezervací, ve kterých žijí miliony zvířat. Navštivte alespoň ty světově proslulé jako Arusha, Serengeti, Ngorongoro nebo Gombe.

Součástí státu jsou i ostrovy Zanzibar a Pemba. Ostrov Zanzibar vonící kořením nabízí prohlídku fascinujícího stejnojmenného města a výborné potápění u přilehlých korálových útesů.

Co v Tanzánii vyzkoušet
Určitě nevynechejte tanzanský národní park Serengeti, kde se setkáte se lvi, gepardy a levharty tváří v tvář a také park Ngorongoro který leží v propadlém kráteru sopky.
Podívejte se na Kondoa Rok-Art Sites, což jsou přírodní skalní úkryty které byly po dvě tisíciletí pomalovávány a ukazují vývoj tehdejší společnosti,
Typické je tu umění zvané “Tingatinga” s motivy zdejší flóry a fauny a pestrými barvami. Jsou to malby známé a jsou vystavovány i ve známých světových galeriích.

Měna
V Tanzánii je měna Tanzanský šilink, kterou koupíte okolo 0.0006 Kč za 1 Tanzanský šilink.

Průměrné ceny v restauracích
Hlavní jídlo v obyčejné restauraci – 61 Kč
Pivo 0,5l – 26 Kč
Cola 0,5l – 12 Kč
Voda 0,33l – 8 Kč

Průměrné ceny v obchodech
Pivo 0,5l – 23 Kč
Voda 1,5l – 19 Kč
Láhev vína – 164 Kč
Bochník chleba – 20 Kč
Jablka 1kg – 51 Kč

Průměrné ceny služeb
Jízdenka lokální dopravou – 5 Kč
Taxi 1km – 13 Kč

Aktuální bezpečností rizika
nejsou známy

Důležitá telefonní čísla v Tanzánii
Předvolba – +255
Policie – 112
Požárníci – 112
Nouzová linka – 112

České velvyslanectví v Tanzánii
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15
House No. 289, Addis Ababa
P.O.Box 3108
tel.: +251 11 551 6382
addisabeba@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/addisababa

Shrnutí
Tanzánie
Název článku
Tanzánie
Popis
Tanzánie je africká země plná nejrůznějších živočichů včetně slonů, žiraf, lvů i exotických ptáků. Najdete tu azurově modré čisté moře ke koupání a klid.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*