Zanzibar

dovolená zanzibar

Zanzibar je souhrnný název pro 2 ostrovy – jižní ostrov Zanzibar a severní ostrov Pemba. Dnes je Zanzibar autonomní stát tvořící spolu s Tanganikou jednotný stát Tanzanie.

Už od příjezdu vás pohltí všudepřítomná krása v podobě azurového moře, bílého písku, palem a opojné exotické vůně koření. Nejhezčí pláže najdete na severu. Je tu i Nungwi, vyhledávaná nezávislými cestovateli, můžete vidět jak se staví tradiční arabské lodice (dhow). Za výlet plný relaxace stojí i poloostrov Michawi, kde můžete pozorovat příliv a odliv ve stínu kokosových palem.

Ve vzdálenosti asi jednoho kilometru od pobřeží je Vydejte se ke korálové bariéře, kterou najdete asi kilometr daleko od vesnice Pwani Mchangani, na východě. Nezapomeňte přibalit šnorchl a brýle abyste mohli vidět jedinečný vodní život pod hladinou.

V hlavním městě ostrova Unguja, jehož centrum je nazývané Stone Town, který je i na seznamu UNESCO se můžete procházet labyrintem úzkých uliček, kde uvidíte zvláštnost a pýchu Zanzibaru a sice domovní dveře. Jsou z masivního dřeva, kované železem a opravdu bohatě vyřezávané. Právě dveře bývají často chloubou domu, dědí se a mnohdy jsou starší než samotný dům. Stavby v podobě patrových domů jsou většinou stavené z korálového kamene – (odtud název města). Jsou tu také dvě katedrály a desítky mešit pro historický ráz města.

Zážitkem jsou tu stánky s jídlem na nočním tržišti Forodhani. Ochutnejte tu exotické speciality jako je třeba maniok s chilli, chlebovník, samosa nebo falafel. Na osvěžení je tu džus z cukrové třtiny ochucený místní zázvorem a limetkou.

Co v Zanzibaru vyzkoušet

dovolená zanzibar- hvězdice

Navštivte prales Jozani, je to je jediný kousek původního afrického pralesa, leží nedaleko hranic hlavního města.
Vydejte se i na dobrodružné safari džípem s vysílačkou za pasem, můžete vidět nosorožce, čápi marabu a mnoho dalších. Pro pozorování delfínů se vydejte na jih do okolí vesničky Kizimkazi. Za zkoušku určitě stojí proslavená „Spice tour“, kdy ráno vyrazíte na plantáže, navštívíte místa, kde se koření zpracovává, můžete ochutnat, přivonět a samozřejmě nakoupit.

Měna

V Zanzibaru je měna Tanzanský šilink, kterou koupíte okolo 0.0006 Kč za 1 Tanzanský šilink.

Průměrné ceny v restauracích

zanzibar-chýše

Hlavní jídlo v restauraci – 61 Kč
Pivo 0,5l – 26 Kč
Cola 0,33l – 12 Kč
Voda 0,33l – 8 Kč

Průměrné ceny v obchodech

Pivo 0,5l – 22 Kč
Voda 1,5l – 19 Kč
Láhev vína – 165 Kč
Bochník chleba – 20 Kč
Jablka 1kg – 50 Kč

zanzibar-plážPrůměrné ceny služeb

Jízdenka lokální dopravou – 5 Kč
Taxi 1km – 13 Kč

České velvyslanectví

Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15
House No. 289
Addis Ababa P.O.Box 3108
tel.: +251 11 551 6382
addisabeba@embassy.mzv.cz
//www.mzv.cz/addisababa

Důležitá telefonní čísla

Předvolba – +255
Policie – 112
Požárníci – 112
Nouzová linka – 112

Shrnutí
Zanzibar
Název článku
Zanzibar
Popis
Zanzibar je exotický kousek země, kde můžete do rukou sbírat mořské barevné hvězdice, jíst čerstvé ovoce a popíjet drinky z kokosových ořechů. Je tu krásně.
Autor
Vydavatel
Extradovolena.eu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*